peptydy sklep

peptydy.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYWoda Bakteriostatyczna 
WZÓR Z CMS:


17.00
Ilość
- +

Woda Bakteriostatyczna
Euro-Pharmacies

Woda Bakteriostatyczna

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 10 ml 17 zł 17 zł
3 10 ml 16 zł 48 zł
5 10 ml 15 zł 75 zł

Woda bakteriostatyczna

Woda jest szeroko stosowana jako surowiec, składnik i rozpuszczalnik w procesach przetwarzania i produkcji, a także składnik farmaceutyków, aktywnych składników farmaceutycznych (API), półproduktów i odczynników analitycznych

Czym jest woda bakteriostatyczna?

Termin „woda” odnosi się do wody pitnej, świeżo pobranej bezpośrednio z publicznego źródła wody i nadającej się do picia. Woda wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym i branżach pokrewnych dzieli się na następujące rodzaje: woda pitna (nadająca się do picia), woda oczyszczona, woda oczyszczona jałowa, woda do wstrzykiwań, woda jałowa do wstrzykiwań, woda bakteriostatyczna do wstrzykiwań, woda jałowa do irygacji i sterylna woda do inhalacji. W przypadku wszystkich systemów do otrzymywania powyższych rodzajów wody, z wyjątkiem wody pitnej, wymagany jest proces walidacji. Skład chemiczny wody pitnej jest zróżnicowany, a charakter i stężenie w niej zanieczyszczeń zależy od źródła, z którego jest pobierana. Woda sklasyfikowana jako woda pitna do celów takich jak płukanie wstępne lub produkcja API musi spełniać wymagania dotyczące zasadniczej wody pitnej. Do użytku farmaceutycznego woda pitna jest zazwyczaj oczyszczana przez destylację, wymianę jonową, odwróconą osmozę lub inne procesy odpowiednie do produkcji wody oczyszczonej. Do wielu celów wymagana jest woda spełniająca wymagania farmakopealne inne niż dla wody oczyszczonej (na przykład woda do wstrzykiwań). Woda bakteriostatyczna - przygotowana w celu zahamowania wzrostu większości rodzajów bakterii. Składa się z przefiltrowanej i sterylnej wody, do której następnie dodaje się alkohol benzylowy w proporcji 9 mg / ml, co zapobiega rozwojowi bakterii w wodzie. W ten sposób woda staje się „statyczna” lub stosunkowo niezmieniona w swoim profilu bakteryjnym.

Do czego służy woda bakteriostatyczna?

Woda bakteriostatyczna służy do rozcieńczania lub rozpuszczania leków iniekcyjnych. Woda bakteriostatyczna nie działa antybakteryjnie, nie jest w stanie niszczyć drobnoustrojów, jej funkcją jest zapobieganie i hamowanie ich wzrostu. Jednak płyny przeciwbakteryjne w większości przypadków mają negatywną reakcję, gdy substancja jest rozcieńczona, czego pozbawiony jest alkohol benzylowy. Dlatego woda bakteriostatyczna może być stosowana do szerszego zakresu rozcieńczeń leków. Aby rozcieńczyć farmaceutyki w postaci płynnej, lekarze używają wody bakteryjnej. Rozcieńcza się również sproszkowane leki. Wodę bakteriobójczą nakłada się na wacik lub wacik. Służy do wycierania igły strzykawki po kontakcie z powierzchnią fiolki z lekiem do wstrzykiwań. Główne zalety, jakie ma woda bakteriostatyczna to:

• Obecność w składzie substancji niszczącej bakterie.
• Zwiększenie trwałości leku rozcieńczonego wodą bakteriobójczą.
• Rozcieńczony lek jest szybciej wchłaniany przez organizm.
• Brak specjalnych zasad przechowywania.
• Woda bakteryjna nie ma skutków ubocznych ani przeciwwskazań.

Po co używać wody bakteriostatycznej?

Woda bakteriostatyczna (bakteriostatyczna woda do wstrzykiwań) to jałowa woda zawierająca 0,9% alkohol benzylowy, która służy do rozcieńczania lub rozpuszczania leków. Wodę tę można wykorzystać kilkakrotnie (zwykle za pomocą sterylnej igły), a alkohol benzylowy hamuje lub hamuje wzrost najbardziej potencjalnie patogennych bakterii. Woda bakteriostatyczna tylko zapobiega rozwojowi szkodliwej mikroflory, ale nie zabija drobnoustrojów chorobotwórczych, ponieważ dodatkowe zanieczyszczenia, które mogłyby mieć właściwości bakteriobójcze, mogłyby negatywnie oddziaływać z lekami rozpuszczalnymi w wodzie, a także powodować dodatkowe skutki uboczne, pozbawiając wodę jej wszechstronności. Do rozcieńczania leków można stosować wodę bakteriostatyczną, którą można następnie podawać dożylnie, domięśniowo lub podskórnie. Skutki uboczne wody bakteriostatycznej u dorosłych są nieliczne, a jeśli występują, mogą być związane z zanieczyszczeniem, cząstkami stałymi lub rozpuszczaniem leku. Efekty uboczne, które mogą wystąpić po dodaniu leków do wody bakteriostatycznej, obejmują gorączkę, ropień, zakrzepicę żył lub zapalenie żył, martwicę tkanek i infekcje.

Co jeszcze muszę wiedzieć o wodzie bakteriostatycznej?

Bakteriostatyczna woda do wstrzykiwań jest dostarczana w wielokrotnej dawce 10 ml. Ta woda nie jest używana do leków dla noworodków ze względu na możliwe zmiany ciśnienia krwi i toksyczność alkoholu benzylowego dla noworodków. Jeśli woda bakteriostatyczna zostanie wstrzyknięta dożylnie bez rozcieńczonego związku, może to spowodować zniszczenie czerwonych krwinek, ponieważ roztwór nie jest izotoniczny. Woda bakteriostatyczna zwykle nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, jednak niektóre leki do wstrzykiwań mogą nie być kompatybilne. Przed przyjęciem wody bakteriostatycznej należy poinformować lekarza o ciąży.

•zapobiega rozwojowi patogennej mikroflory podczas rozcieńczania peptydów lub hormonu wzrostu;
•przedłuża działanie peptydów i hormonu wzrostu;
•zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji podczas wstrzyknięcia.


Wybór odpowiedniej objętości wody do rozcieńczenia peptydu lub hormonu wzrostu zależy od jej stężenia w fiolce. W celu dokładniejszych wyliczeń warto skorzystać z kalkulatorów do wyliczenia dawki peptydów lub skontaktować się z lekarzem.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE