peptydy sklep

peptydy.net.pl

Produkty
producenta:
POKAŻ

Produkty

 PEPTYDYGHRP- 2 
WZÓR Z CMS:


80.00
Ilość
- +

GHRP- 2
Euro-Pharmacies

GHRP- 2

Cennik i opis produktu

Ilość opakowań Gramatura Cena Wartość
1 5 mg 80 zł 80 zł
3 5 mg 75 zł 225 zł
5 5 mg 70 zł 350 zł
10 5 mg 65 zł 650 zł

GHRP-2

GHRP-2 jest syntetycznym agonistą greliny, nowo odkrytego peptydu jelitowego, który wiąże się z receptorem pobudzającym wydzielanie hormonu wzrostu (GH).

Czym jest GHRP-2?

GHRP-2 (ang. Growth Hormone Releasing Peptide-2 and Somatotropin) to stymulator hormonu wzrostu (somatotropiny), który wykazał wysoką skuteczność związaną z podawaniem u ludzi. GHRP-2 jest prawdopodobnie najsilniejszym wzmacniaczem (stymulatorem) wydzielania somatotropiny. GHRP-2 to oligopeptyd, który może ominąć wątrobę, przechodząc do przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Według badań GHRP-2 stymuluje przysadkę mózgową, powodując 7-15-krotny wzrost wydzielania somatotropiny. Jednocześnie inne stymulatory hormonu wzrostu na bazie GABA i aminokwasów podnoszą ten poziom nie więcej niż 2-3 razy powyżej poziomu wyjściowego. Peptyd uwalniający hormon wzrostu 2 składa się z 6 kolejno połączonych aminokwasów. Stymulator hormonu wzrostu należy do grupy peptydów oddziałujących z receptorami podwzgórza i przysadki sprzężonymi z białkiem G. Po raz pierwszy te peptydy otrzymano z met-enkefaliny (syntetyczny peptyd) pod koniec ubiegłego wieku. Chociaż GHRP-2 nie ma strukturalnego podobieństwa z hormonem uwalniającym somatotropinę (endogenna biologicznie aktywna substancja naturalnie indukująca wydzielanie hormonu wzrostu), wykazał podobne działanie na przysadkę podczas badań klinicznych. Zgodnie z wynikami klinicznymi opublikowanymi w Journal of Endocrinology and Metabolism (1997), Growth Hormone Releasing Peptide-2 zwiększa wydzielanie somatotropiny u dzieci, dorosłych, a nawet u seniorów.

Wykazano, że grelina ma dwa główne efekty, stymulując zarówno wydzielanie GH, jak i inicjację apetytu / posiłku. GHRP-2 był szeroko badany pod kątem jego użyteczności jako środka pobudzającego wydzielanie hormonu wzrostu (GHS). Badania na zwierzętach wykazały jego wpływ na przyjmowanie pokarmu. W jednym z badań opisanych w zakresie testowania GHRP-2 5mg podskórni podawano 7 chudym, zdrowym mężczyznom GHRP-2 (1 μg / kg / h) lub sól fizjologiczną przez 270 minut, a następnie mierzono ich spożycie ad libitum posiłku w formie bufetu. Podobnie jak w przypadku podawania greliny, badani jedli 35,9 ± 10,9% więcej po infuzji GHRP-2 w porównaniu z solą fizjologiczną, z każdym badanym zwiększającym spożycie, nawet w przeliczeniu na kg masy ciała (136,0 ± 13,0 kJ / kg w porównaniu z 101,3 ± 10,5 kJ / kg, p = 0,008). Skład makroskładników w spożywanej żywności nie różnił się w zależności od warunków. Jak oczekiwano, poziomy GH w surowicy wzrosły znacząco podczas wlewu GHRP-2 (AUC 5550 ± 1090 μg / l / 240 min vs. 412 ± 161 μg / l / 240 min, p = 0,003). Dane te są pierwszymi, które pokazują, że GHRP-2, podobnie jak grelina, zwiększa spożycie żywności, co sugeruje, że GHRP-2 jest cennym narzędziem do badania wpływu greliny na zachowania żywieniowe u ludzi.

Hormonalną regulację przyjmowania pokarmu można podzielić na sygnały długotrwałego magazynowania tłuszczu (leptyna i insulina) oraz krótkoterminowe sygnały inicjacji posiłku i sytości (grelina, CCK i PYY). Uważa się, że grelina, chociaż głównie wydzielana w żołądku, działa centralnie na neurony NPY-AGRP jądra łukowatego. Dowody wskazują, że spontaniczne zmiany stężeń endogennej greliny w surowicy mogą odgrywać rolę w czasie trwania między posiłkami, nawrotach głodu i wielkości posiłków. Poposiłkowa supresja greliny jest proporcjonalna do wielkości posiłku, ale nie pozwala przewidzieć odstępu między posiłkami. Dwa badania wykazały, że przewlekłe podawanie GHRP-2 dzieciom niskiego wzrostu z różnym stopniem niedoboru GH wywołuje trwałe zwiększenie tempa wzrostu liniowego. Sugeruje to możliwość, że ostry wpływ GHRP-2 na spożycie pokarmu obserwowany w naszym badaniu może skutkować stanem dodatniego bilansu energetycznego, gdyby GHRP-2 podawano przewlekle. Starannie zaprojektowane i zoptymalizowane badania przewlekłe, w tym szczegółowe monitorowanie składu ciała i spożycia pokarmu, pomogą wykazać długoterminowy wpływ GHS na spożycie pokarmu i masę ciała. Chociaż GHRP-2 znacznie zwiększył GH, jest mało prawdopodobne, sądząc po wynikach samego rhGH, że ten wzrost poziomu GH jest odpowiedzialny za ostre zmiany w spożyciu pokarmu w tym badaniu.

Jak działa GHRP-2?

Jest to heksapeptyd o silnych właściwościach, który ma tendencję do naśladowania endogennego hormonu wzrostu ze względu na jego zdolność do stymulowania produkcji greliny, znanej również jako hormon głodu. Teoretyczne korzyści płynące z GHRP-2 na testach na zwierzętach pokazują, że:
• Zmniejsza tłuszcz poprzez lipolizę
• Zwiększa masę mięśniową
• Przyspiesza gojenie się ran
• Wspomaga zdrowie serca
• Zmniejsza stan zapalny wątroby
• Poprawia sen
• Zwiększa gęstość kości
• Poprawia odporność

Jak stosować GHRP-2?

Liofilizowany peptyd uwalniający hormon wzrostu-2, chociaż stabilny w temperaturze pokojowej przez 3 tygodnie, powinien być przechowywany w stanie wysuszonym poniżej -18 ° C. Po rekonstytucji GHRP-2 należy przechowywać w temperaturze 4 ° C przez 2-7 dni, a do przyszłego użytku w temperaturze poniżej -18 ° C. W przypadku długotrwałego przechowywania zaleca się dodanie białka nośnikowego (0,1% HSA lub BSA). Należy zapobiegać cyklom zamrażania i rozmrażania. GHRP-2 należy wymieszać z bakteriostatyczną wodą do wstrzykiwań. Delikatnie uzupełnij wodę do fiolki, uważając, aby nie potrząsać butelką, powodując gwałtowne pęcherzyki. Po zmieszaniu z bakteriostatyczną wodą roztwór należy przechowywać w lodówce do momentu użycia. W przeciwieństwie do greliny, środków pobudzających wydzielanie hormonu wzrostu, nie jest ona specjalnie stosowana w celu zwiększenia spożycia pokarmu, ale może mieć późniejsze działanie, które wpływa na neurony podwzgórza. Efekty te utrzymują się przez około godzinę po pierwszym zastosowaniu, co naśladuje naturalne wykorzystanie hormonu wzrostu i składa się z ośmiogodzinnego okresu krążenia.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE